Fájdalmas neuropátia (Diabéteszes)

A betegségről nagyobb vonalakban. Terápia, gyógyítás, kezelések, satöbbi...

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Hozzászóló:penzesmeli70, 2014-08-02 19:34

Hozzászóló: bluebeach, 2017-12-31 09:11
Kedves Penzesmeli70, Érdekelne a bázisterápia, amiről írtál, jómagam 24 éve vagyok I. típusú cukorbeteg. Telefon él még? Köszönettel, Horváth Zoltán

Nekünk segitett! :)))

Hozzászóló: penzesmeli70, 2014-08-02 19:34
Válasz erre: bluebeach, 2017-12-31 09:11
Kedves Meeetya! Nekem 3 gyermekem van, akik közül a középső 4 éves kora óta I.tipusú cukorbeteg. Feltételezem, hogy neked is ez a tipusú van, mivel fiatalon lettél cukorbeteg. (Ugye nem haragszol, hogy tegeződve írok!) Most 19 éves a lányom. Mi is hasonlóan hozzád sokáig, évekig szenvedtünk azzal, hogy beállítsuk a cukrát, mert hol nagyon lennt volt, hol nagyon fennt. Inzulinokat váltogattunk, most jelenleg a Novorapidot használjuk nappal, ésa Lantust estére, mint bázis insulint. Idő közben kialakult szövődményként a lisztérzékenység is. Mintha nem lenne elég a cukor diéta, hiányzott még hozzá ez is. Kb. 13-14 éves lehetett a Viki, amikor a kézfeje, de csak a csuklóig, olyan lett, mint amikor a pici babák fáznak és olyan márványos a testük. Na, a Viki keze is ilyen volt, és annyira fájt neki, hogy nem tudott vele még fognim sem. Az orvos elküldött még az érsebészetre is, mert azt mondta, hogy a Viki túl fiatal a neuropátiás szövődményhez. 2010-ben kapcsolatba kerültem egy céggel, akiknél lehetőségem volt arra, hogy megmérjem a Vikinek a testében lévő Antioxidánsok mennyiségét. Ennek eredményeképpen elkezdtünk alkalmazni egy bázis terápiás programot, aminek köszönhetően megszűnt a kézfájdalma, 3 hónap alatt negatív lett a lelete a lisztérzékenységre, és egy év után felére le kellett venni az inzulin adagját. Az diabetológusunk még genetikai vizsgálatra is elküldte a vérét a gluténmentes diéta nélkül produkált negatív lelet tisztázása végett. Az eredmény az lett, hogy az ambuláns lapján folyamatosan rajta van azoknak a kiegészítőknek a neve, amivel ezt elértük. Nagyon jól érzi magát a Viki, és nagyon hálásak vagyunk ezeknek a kiegészítőknek, mert a vércukor értékek is stabilizálódtak. A szervezetünk, ha megkapja mindazt, amire neki szüksége van, akkor regenerálni tudja saját magát, és fenn tudja tartani ezt az állapotot. Nagyon fontos a számotokra az, hogy a szövődményektől megóvjátok magatokat. Mi megtaláltuk a megoldást, és van egy pár olyan ismerősünk, akinek szintén tudtunk segíteni. Egy idősebb ember pl. a nagy lábujj amputációtól menekült meg nekünk köszönhetően. :) Ha többet szeretnél esetleg tudni erről, akkor nyugodtan keress meg, és megbeszéljük. (70/425-9150)

Kutyául szenvedek...

Hozzászóló: Meeetya, 2014-07-30 10:37
Válasz erre: penzesmeli70, 2014-08-02 19:34
37 éves vagyok, és 8 éve cukorbeteg. Kórházi körülmények között sem rendeződik a vércukor szintem. Sokan megpróbálkoztak beállítani, de senki sem járt sikerrel. Diéta mellett tavaly novemberben kialakult az első szövődményem, a Neuropátia. Mielőtt rendes orvoshoz kerültem volna, a helyi Neurológus mindenféle gyógyszert be szedetett velem, a legkisebb hatás nélkül. Az egyiktől részegnek, a másiktól agyhalottnak éreztem magam, és a brutális fájdalmaim nem múltak el. 2013. november közepe felé indult a bokámból a betegség. Eleinte kisebb, majd fokozatosan elértem az elviselhetetlen szintet. Ha valakinek volt brutális, erős fájdalma, az tudhatja milyen 24 órán keresztül, megállás nélkül átélni a "le kaparom a vakolatot" fájdalmakat! Aki hallott erről a betegségről, csak sejtheti milyenek ezek a fájdalmak! Fájdalom fajták, amik ezzel a betegséggel járnak: perzselő, mint amikor tűzön sütögetnek. égő, mint amikor be dobnak a tűzbe. bizsergetős (kétféle van), amikor kisebb intenzitással, több helyen beleszúr, mint egy tűszúrás. és van olyan is, mint amikor varrógépben volna a delikvens. nyúzós, mintha le akarnák tépni, nyúzni a bőrödet. nyomkodás, mint amikor erősen meg nyomnak egy ujjal egy ponton, pattogós, amikor azt érzed, hogy pattognak a szövetek fel-le. harisnya, vagy zokni érzés. ez nálam olyan, mintha egy nagyon erős gumis harisnyát húztam volna a lábamra térdig. a lábujjakban olyan, mintha le akarnák fogóval tépni az ujjaimat. ezek egyszerre, vagy külön-külön is jelentkeznek. A betegség legelső tünetei, amikre nem figyeltem, hogy eleinte kisebb területeken elzsibbadtak a lábaim, majd teljes egészében. Nem sokra rá el is érzéketlenedtek, térdig. Ekkor fordultam orvoshoz. Éppen a diabetológián voltam az aktuális időpontomon. Az orvos megállapította a neuropátiát... Mára a bokámtól lefelé teljesen érzéketlen a bőrfelületem sarok, talp, lábujjak és lábfejen. A szövetekben viszont brutálisak a fájdalmak, ahogy haldoklik az ideg, generál brutális fájdalmakat. Pihennem nem sikerül. Alvászavaraim vannak, és most vesztettem el az állásomat is, 1 hónappal ezelőtt, így depressziós vagyok. A fájdalmak miatt is depis vagyok, de ez már sok. Sokan sokfélét mondanak. Találtam egy fájdalom ambulanciát, ahová végső elkeseredésemben fordultam, s ahol eddigi betegségeimmel együtt emberségesen, szimpatikusan bántak velem. Megvizsgáltak!!!! Sehol nem vették a fáradtságot, hogy meg is nézzék, miről beszélek. Lakóhelyemen el kezdték, találomra szedetni velem a Gordius legkisebb dózisú kapszuláját, napi 3x1 darabbal. És ennyi. Ehhez naponta toltam magamba ötösével, tízesével a Flectort, hogy legyen egy hangyányi szünet a fájdalmak terén. Fel kerültem a fájdalom ambulanciára, a Fővárosba. A Honvéd kórház sztk-jába. Itt el kezdték alkalmazni a Gordius magasabb, azaz 400mg-os kapszuláit, napi 3x3 darabbal. Itt beszéltek arról, hogy ez a gyógyszer 3 hónap alatt fejti ki hatását, így addig ne számítsak sok javulásra. És így is lett. Mellé kértem még egy erős fájdalomcsillapítót, és a Tramadolor 100 mg-ost írták fel, napi 2x1-et. Ezt emelni kellett, így mára 2x1 maradt, de a 200mg-os kiszerelés. Ezek mellett maradt még sok fájdalom, de elviselhető a szintjük. Szintén itt ajánlották figyelmembe a Milgamma N kapszulát, ami idegvédő, ideggyulladás gátló. Ez a vény nélkül kapható drága szer csökkentette tizedére az addigra elviselhetetlen fájdalmaimat!!!!!!!!!!!!! 6 hónapig érdemes szedni, majd szünetet tartani, mert fél év után, mint írják is róla, fájdalmakat generál! Most szünetet tartok, 2 hónapja nem szedem. Egyelőre ennyi. Hozzá lehet szólni nyugodtan. Kíváncsi vagyok mások tapasztalataira!